KTM Nitro Duke ... no 0 līdz 200 km/h 2 sekundēs

38 gadus vecajam Jaska Salakari vienmēr ir bijis īpašs mērķis dzīvē - viņš grib būt tas, kurš brauc ar ātrāko motociklu pasaulē.
2001. gadā viņš nolēma koncentrēties uz kaut ko jaunu, uz ko tādu, kas nekad pirms tam nav eksistējis, un nolēma izstrādāt paša izgudrotu dzinēju, protams, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un materiālus.

Motocikls bija gatavs testiem 2004. gada rudenī un testi parādīja to, ka tam ir liels potenciāls. 2005. gadā lielas izmaiņas tika veiktas dzinējā un ātrumkārbā. Patiesībā šim motociklam nemaz nav ātrumkārbas, jo tam ir tikai viens ātrums un izturīgs sajūgs, lai novaldītu 2000 ZS spēcīgo dzinēju. Jā, tu izlasīji pareizi - šim motociklam ir 2000 ZS liela jauda. Jaudas padeve tiek regulēta, mainot nitro daudzumu degvielā. Dzinējs sasniedz apmēram 1000 ZS pie 85% nitro un 15% metāna ar 2,5 bar paaugstinātu spiedienu, bet, ja tas ir noregulēts uz 95% un 5% un 3 bar paaugstinātu spiedienu, jauda dubultojas.
Šo motociklu sauc KTM Nitro Duke, jo KTM Super Duke ir vienīgais motocikls motociklu tirgū savā klasē, kā šis motocikls dragreisā. Cik ātrs ir šis motocikls? No 0 līdz 200 km/h tas sasniedz 2 sekundēs. Tas ir spējīgs nobraukt ceturdaļjūdzi 6 sekundēs un beigu ātrumam vajadzētu būt ap 400 km/h.
Jaska ir nolēmis piedalīties Eiropas Dragreisa čempionātos, kurā ir 6 sacensības pavasarī, vasarā un rudenī.
attēli no www.salakazi.com
 
 
© SIA Motorats 2006